برداشت اسپلینت بینی

گذشت یک هفته از عمل جراحی بینی شما باید تا بتوانید به برداشت اسپلینت بینی اقدام کنید. این مرحله عمدتاً به منظور تسهیل ترمیم پس از جراحی انجام می‌شود. جهت برداشت اسپلینت، باید به مطب جراح مراجعه کنید تا بخیه‌ها کشیده شده و اسپلینت از محل خود جدا شود. پیش از مراجعه به پزشک، اهمیت استحمام قبلی را برای شما تاکید می‌کنیم؛ زیرا استحمام باعث خیس شدن گچ بینی و در نتیجه لرزیدن و آسیب‌پذیری آن می‌شود.

در مورد تامپون (وسیله جراحی که درون بینی قرار می‌گیرد) باید ذکر نماییم که پس از جراحی، جراح تامپون داخل بینی شما قرار داده و این ممکن است باعث مشکلاتی در تنفس شود. اما به مرور زمان، پس از ۲ الی ۳ روز، جراح تامپون را از بینی خارج می‌کند و این امر به شما اجازه تنفس راحت‌تر می‌دهد. باید به یاد داشته باشید که اگر تامپون استفاده نشود، ترشحات درون بینی ممکن است خشک شده و ایجاد مشکلات جدی‌تری برای بیمار ایجاد کند.

سخن پایانی

با توجه به موضوع اسپلینت بینی، توانستیم به تفصیل اطلاعات لازم را ارائه دهیم. امروزه گچ بینی دیگر مورد استفاده نیست و اسپلینت به عنوان یک ابزار موثر در حفظ شکل بینی پس از جراحی به کار می‌رود. باید به یاد داشت که اسپلینت داخلی و خارجی دو انواع اساسی از اسپلینت‌ها هستند و مراحل نصب و برداشت آن‌ها را تشریح نموده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه، می‌توانید با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. در نهایت، باید ذکر کنیم که جراحی بینی به‌عنوان یکی از جراحی‌های پرطرفدار و رایج، به اطلاعات دقیق و شناخت دقیق از جزئیات آن نیاز دارد.

bmdc

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا